Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Slovenské divadlo tanca: RICHARD III.

25. septembra 2017 @ 19:00 - 21:00

€18

Udalosť Navigation

Až šokujúce tanečné divadlo „RICHARD III“ – to je strhujúco realistická multimediálna tanečná dráma o túžbe po moci, ľudskej vášni, pomste a smrti. Forma totálneho divadla SDT v spojení s rukopisom Jána Ďurovčíka ako režiséra a choreografa tohto nového titulu dáva záruku a zároveň záväzok voči publiku, ako aj odbornej verejnosti o dokonalosti spracovania tohto známeho divadelného titulu. Predstavenie RICHARD III bolo uvedené v réžii a choreografii Jána Ďurovčíka baletom STAT OPER GRAZ v máji roku 2013.

Slovenský interpreti a autorský team tento príbeh prenesú do súčasného prostredia, kde nebudú chýbať tradičné prvky folklóru i tanečnej moderny, charakterizujúce našu povahu a emóciu.

Námetom Shakespearovho RICHARDA III sa stal príbeh anglického panovníka v období jeho uchopenia moci, ako aj jeho despotického vládnutia. Dejiny mu nevenovali veľa priestoru. Konštatovania ako „bratovrah, vrah synovcov, postihnutý telesne a možno i duševne“. Kráľ, ktorý chcel podľa Shakespeara vymeniť kráľovstvo za koňa. Nesmrteľným sa stal práve vďaka slávnemu dramatikovi, ktorý ho podrobne dotvoril v historickej dráme Richard III. Jeho panovaním sa skončila vojna „dvoch ruží“. “

Dôležité upozornenia! Vaša rezervácia je platná 3 DNI! Po tomto termíne budú nevyzdvihnuté vstupenky uvoľnené späť do predaja! 3 DNI pred akciou nie je možné vstupenky rezervovať prostredníctvom www.mskcentrum.sk V deň podujatia sa automaticky všetky rezervácie zrušia!

Podrobnosti

Dátum:
25. septembra 2017
Čas:
19:00 - 21:00
Cena:
€18

Miesto udalosti

Dom kultúry
Nám. Matice Slovenskej
Žiar nad Hronom, 96501 Slovenská republika
+ Google Map
Webstránka:
http://www.mskcentrum.sk/desmod-teatro-set/