Cyklotrasy

Vychutnajte si krásne panoramatické výhľady z Kremnických vrchov. Priamo u nás si môžete zapožičať  bicykel alebo pre Vás zabezpečíme celú komplet výstroj.

Cykloturizmus

V prílohe Vám prinášame 8 cyklotrás v okolí Kremnice.

cyklotrasy-mapy-znacenia-kremnica

cyklotrasy_TURIEC_KREMNICKO

NOVINKA ROKU 2019 – ELEKTROBICYKLE na zapožičanie od 30€/deň.

Mapu cyklotrás Vám ponúkame na recepcii hotela.

Využite cyklobus Kremnica – Krahule – Skalka. Kremnický cyklobus odvezie naraz 4, prípadne až 6 bicyklov.
Premáva v sobotu, nedeľu a počas sviatkov o 10.00,11.00, 12.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hod. z parkoviska Jeleň na Skalku a v prípade záujmu aj na Krahule. Lístok stojí len 1€.

Sme zo Skalky do Kremnice naspäť v časoch 10.30, 11.30, 12.30, 14.30, 15.30 a 16.30.

 

Kremnica – Skalka – Turček – Krahule

Vydajte sa po výborne značených cyklistických trasách Kremnických vrchov. V tejto cyklotrase na Vás čakajú nádherné výhľady z hlavného hrebeňa, zdoláte sedlo Tri kríže, areál Skalka ako aj symbolický stred Európy.

Vzdialenosť: 46,43 km
Priemerný čas: 5 hod.
Obtiažnosť: ťažká
Terén: 70% offroad, 30% asfalt

Cyklotrasa začína a aj končí v centre mesta Kremnica. Je dobré si na nej rozumne rozložiť sily, pretože samotná trasa má dĺžku 46km a začiatočné približne 11km stúpanie do sedla Tri kríže dá naozaj zabrať. Počas trasy však nájdete niekoľko „nezničených“ odpočívadiel a na chate Hostinec aj prírodný prameň dobrej pitnej vody, ktorý poteší nejedného cyklistu po výdatnom šľapaní do pedálov a to nie len v teplom letnom počasí.Trasu neodporúčame absolvovať hneď na jar, pretože lyžiarska trasa zo sedla Tri kríže na Skalku býva dosť premočená od topiaceho sa snehu a kolesá sa zabárajú do mäkkého podkladu. Viac sa natrápite ako si to užijete. V letných suchých mesiacoch je to však paráda.

Detailný popis trasy nájdete tu.